Oddział przedszkolny


  

Rekrutacja 2020/2021 do oddziału przedszkolnego

Rodzice składający wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego proszeni są o przestrzeganie zasad i terminów określonych w regulaminie rekrutacji.

załącznik do zarządzenia nr 1 w sprawie rekrutacji

wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

potwierdzenie woli

3-02-2019


  REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ      

                                W OTAŁĘŻY NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Zarz±dzenie Nr 3/2019 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Otałęży z dnia 24.01.2019 r. w sprawie przyjęcia do realizacji Regulaminu Rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Otałęży na rok szkolny 2019/2020.
Regulamin rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Otałęży na rok szkolny 2019/2020.
   

Do pobrania deklaracje

      
                                                                                             29 lutego 2019 r.


Od 1 września   2019 r. oddział przedszkolny ma swój Facebook i  tylko tam będą umieszczane wiadomości.

Link

                                                                                             1 września 2018 r.


Wycieczka do Stadniny Koni Luna

 Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                 25 kwietnia 2018 r.


Już jesteśmy Grupą Kubusia Puchatka!!! Grupa 3 i 4-latków od tej pory nosi nazwę - Grupa Kubusia Puchatka. Oficjalne nadanie nazwy grupy nie mogło odbyć się bez obecności Pani Dyrektor i oczywiście wyśmienitego tortu (Pani Sylwio - DZIĘKUJEMY ;)

 Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                 12 lutego 2018 r.


  Jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Seniora. Przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny.

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                               30 stycznia 2018 r.


  6 grudnia jak każe tradycja przybył do naszego przedszkola św. Mikołaj. Powitaliśmy go z ogromna radością i nadzieją, że każdy z nas zostanie obdarowany.

                                                            Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                   6 grudnia 2017 r.


"W Pacanowie kozy kują
więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.
Właśnie nową zaczął podróż,
by ją skończyć w Pacanowie (...)".

A razem z nim wyruszyły nasze Przedszkolaki.
Podróż w magiczne miejsce dostarczyła nam wiele wrażeń,
do których miło będziemy wracać... i oczywiście nie mogło zabraknąć czegoś na ząb - pysznej pizzy w Havanie - polecamy;)

                                                              Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                   3 listopada 2017 r.


świętujemy nietypowo: Dzień Dyni :)

                                                        Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                   2 listopada 2017 r.


 Przedszkolaki przykład dają i też swoje święto mają ! ;)

                                                         Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                    20 września 2017 r.


Pierwszym niecodziennym gościem w naszym przedszkolu w nowym roku szkolnym był Pan Policjant. Podczas tego spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest praca policjanta.
Głównym tematem była bezpieczna droga do przedszkola. Dzieci dowiedziały się jak bardzo istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa,
jazda w fotelikach oraz noszenie odblasków, które to dzieci otrzymały na zakończenie spotkania.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołały: czapka, kamizelka, kajdanki i pałka policyjna, które wędrowały z rąk do rąk. Znalazło się wielu chętnych do ich przymierzenia.
Było to bardzo ciekawe i pouczaj±ce spotkanie i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci! Bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej;)

 Zdjęcia na Facebooku

                                                                           14 września 2017 r.


Czwartek – 30 marca był bardzo nietypowym dniem dla naszych małych przedszkolaków, bo jakże wielkie było ich zdziwienie, gdy rodzice (Mamusie) zamiast wrócić do domu zostali razem z nimi na zajęciach ;) Tego dnia sala na chwilę opustoszała, zabawki pochowały się po k±tach i mieliśmy mnóstwo miejsca, by zacząć wspaniałą zabawę… Pierwsza część zajęć została przeprowadzona z wykorzystaniem elementów metody Ruchu Rozwijaj±cego Weroniki Sherborne oraz elementów pedagogiki zabawy. Wyczuwanie poszczególnych czę¶ci ciała, ćwiczenia gimnastyczne – zwykła codzienność, jednak w nowej odsłonie. Kolejne minuty minęły na samych przyjemno¶ciach, Mamusie wykonały masaż relaksacyjny wg Marty Bogdanowicz, a potem nastąpiła zmiana. Dzieci na pewno chętnie będą masować swoich rodziców w domku. Na zakończenie małe zaskoczenie – z przyniesionych składników: m±ki ziemniaczanej, pianki do golenia, kilku łyżek mydła w płynie oraz barwnika spożywczego wykonaliśmy kolorową piankoliny – zabawa niesamowita i jakże wiele mocnych wrażeń. Z wszystkich zebranych myśli, wniosków zapisanych na zielonych listkach powstało wielkie drzewo przemy¶leń. Dziękujemy Mamusiom za zaangażowanie i wedle pró¶b na następne zajęcia zaprosimy Tatusiów ;)

                                                 Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                           30 marca 2017 r.


"Tam daleko, gdzie wysoka sosna..." Dwa tygodnie przed planowanym powitaniem Wiosny nasze przedszkolaki aktywnie wzięły się do pracy. Przygotowania rozpoczęli¶my od zasadzenia cebulek, rzeżuchy i owsa. Następnie udekorowali¶my salę oraz nauczyli¶my się kilku wiosennych piosenek, by wreszcie 21 marca z u¶miechem na twarzy wyj¶ć naprzeciw Wio¶nie. Oczywi¶cie nie mogło zabrakn±ć kumkaj±cych Żabek i tańcz±cych Biedroneczek. WIOSNA! WIOSNA! WIOSNA!

                                                  Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             18 marca 2017 r.


Dzień Kota – 17.02.2017 r. „Wlazł kotek na płotek i mruga, ładna to piosenka, niedługa” – tego dnia na przedszkolnym parkiecie królowała kocia muzyka. Nasze małe kotki już wiedz±, jak należy o swoje zwierzaki dbać. Zaczerpnęły również kociego wzroku i sprytu. Pięknie wykonane koty prezentowały się wspaniale na przedszkolnym korytarzu.

                                                           Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             17 luty 2017 r.


„Basiowy Bal Pasiastych” to wspólna zabawa przedszkolaków pod hasłem promowania postaw otwarto¶ci względem ludzi o innym kolorze skóry. Punktem wyj¶cia tego balu była tre¶ć ksi±żki „Basia i kolega z Haiti”. Jak to miło wspólnie bawić się na takim balu. Dziękujemy starszakom za zaproszenie. Wspólne imprezy stwarzaj± warunki służ±ce integracji grupy, oraz wzajemnej akceptacji. Miłym uwieńczeniem zgodnej zabawy było wręczenie każdemu przedszkolakowi dyplomu „Pasiastego Przyjaciela Basi”.

                                                            Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             16 luty 2017 r.


Dzień PrzyjaĽni – Walentynki 14.02.2017 r. Przygotowania do Walentynek nasze przedszkolaczki rozpoczęły już dzień wcze¶niej – piek±c kruche serduszkowe ciasteczka. Odpowiedni strój, u¶miech na twarzy i gor±ce serca – to wszystkie elementy przedszkolnego Walentynowicza. Czas umilił misio – Walentynek, który bawił się z dziećmi przy wesołej muzyce i oczywi¶cie przyniósł małe „co nieco”. Następnie każdy miał możliwo¶ć zaprojektować swoj± własn± walentynkow± kartkę i potem wręczyć j± swoim najbliższym. „A gdzie nasze ciasteczka?” – już w brzuszku, mniam mniam ;)

                                                         Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             14 luty 2017 r.


Pocz±tkiem lutego przypada ¶więto wszystkich handlowców. Przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego „ABC” oraz Agro-Bazy, by złożyć życzenia wła¶cicielom i pracownikom. Dziękujemy za miłe niespodzianki ;)

                                                        Zdjęcia na Facebooku

                                                                                            2 luty 2017 r.        W dniu 15.12.2016 r. przedszkolaki wybrały się wraz z opiekunami do Centrum Zabaw „ Kulkoland ” w Mielcu. Celem naszej wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawno¶ci ruchowej, zręczno¶ci oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci w grupie. Jeszcze w przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Zaraz po ¶niadaniu wyruszyli¶my do centrum zabaw autokarem spod szkoły, co było dodatkow± atrakcj± dla naszych przedszkolaków.
Po przybyciu na miejsce miłe wrażenie zrobiły na nas panie, które przywitały nasz± grupę i oznajmiły o umowach i zasadach jakie panuj± podczas pobytu w sali. Następnie czym prędzej udali¶my się do szatni, gdzie po zdjęciu obuwia ruszyli¶my do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykł± frajd± okazała się konstrukcja składaj±ca się z labiryntu rur, przej¶ć, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Zjeżdżalnie były nie lada wyczynem dla naszych przedszkolaków, jednak nie brakowało dzielnych i odważnych aby je pokonać. Dzieciaki z wielk± chęci± znajdowały sobie zajęcie korzystaj±c także z mini pojazdów, dmuchanej zjeżdżalni, armatek na piłeczki, trampoliny, domków do zabawy i wiele innych atrakcji. Każdy, kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z miejsca, w którym można było odpocz±ć i zje¶ć mał± przek±skę. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Po tak spędzonym czasie na aktywnych zabawach ruchowych każdy nasz przedszkolak spalił mnóstwo kalorii i poczuł się głodny, tak więc powrócili¶my do przedszkola, gdzie czekał już na nas ciepły obiadek. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia a u¶miechy. Niezapomniane wrażenia, emocje i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni.
 

                                                                 Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             15 grudnia 2016 r.


 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany go¶ć - ¦w. Mikołaj. Na twarzach naszych przedszkolaków wywołał on szeroki u¶miech, do którego przyczynił się również worek pełen prezentów, którego na szczę¶cie nie zgubił podczas długiej podróży ;) Spotkanie z Mikołajem było niesamowitym przeżyciem zwłaszcza dla tych najmłodszych. Nawet ci, najbardziej nie¶miali, tego dnia wykazali sie ogromna odwag± i z szerokim u¶miechem pomaszerowali po słodki upominek. Mikołaju, przyjedĽ do nas za rok, będziemy równie grzeczni jak dotychczas!!!

                                                  Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             6 grudnia 2016 r.


Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze Przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi wła¶cicielami, aby bawić się, ¶więtować i uczyć. W dniu 25.11.2016r. maluchy uczestniczyły w obchodach ¦wiatowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocze¶niejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, ¶rednie i bardzo duże, białe br±zowe, żółte, różowe itd. A każdy był piękny i wyj±tkowy. Uroczysty dzień rozpocz±ł się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Bawili się i tańczyli ze swoimi misiami. Dzieci w grupach malowały mega misie. Na maluszki czekała słodka niespodzianka. Misiowe ciasteczka – od mamy Wojtusia za, które serdecznie dziękujemy ;) Ten dzień w przedszkolu pełen był u¶miechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej rado¶ci sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom. Wszyscy z niecierpliwo¶ci± czekaj± już na kolejne ¦więto Pluszowego Misia.

                                                   Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             25 listopada 2016 r.


Wszyscy wiemy, że Andrzejki s± tradycj± przekazywan± z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszło¶ci. W dzisiejszych czasach Andrzejki s± ¶wietnym pomysłem na wesoł± zabawę przy muzyce i wróżbach. Nasze Maluchy przeniosły się w magiczny ¶wiat wróżb i zabaw andrzejkowych 24 listopada. Atmosfera od samego rana była gor±ca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia popołudniowej zabawy. Dzieciaki mogły poznać swoj± przyszło¶ć i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszło¶ci. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych z kubeczków, rzucać monet± do wody, aby spełniły się ich marzenia. „Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!” Nie mogło też zabrakn±ć lania wosku prze dziurkę od klucza. Próbowali¶my odkryć, to co niesie nam los, poprzez przygl±danie się cieniom woskowych tworów. Wróżby-konkursy były wielk± atrakcj±. Wiele rado¶ci sprawiły dzieciom także tańce z balonami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komu¶ sprawdz± się andrzejkowe przepowiednie :).

                                                   Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             24 listopada 2016 r.


We wtorek 08.11.2016 r. odbył się w naszej szkole "dzień zdrowej żywno¶ci", którego celem było propagowanie warzyw i owoców jako zdrowej przek±ski. Każda klasa ze swoim wychowawc± przygotowywali zdrowe smakołyki, były to szaszłyki owocowe, warzywne, pyszne koktajle, sałatki warzywne i soki owocowe. Klasy po przygotowaniu swojego posiłku częstowały na przerwach pozostałych uczniów. Było smacznie, kolorowo i wesoło!!!

                                               Zdjęcia na Facebooku

                                                                                             8 listopada 2016 r.


 Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. W naszym przedszkolu to nietypowe ¶więto zorganizowali¶my 7 listopada.
Maluszki od rana nie mogły doczekać się wielkiego balu, na który zaprosiły również starszaków. Wreszcie wybrzmiało gło¶ne hasło na przyj¶cie kolegów i koleżanek ze starszej grupy: WITAJCIE W NASZEJ BAJCE!
Dzieci prezentowały się wspaniale. Kolorowe suknie, oryginalne stroje, tajemnicze maski, błyszcz±ce korony, fantazyjne skrzydełka – dodawały im magicznego uroku.
Następnie przez dziecięce r±czki wędrował bajkowy worek, w którym ukryły się różne rekwizyty. Zadaniem dzieci było odgadn±ć z jakiej bajki pochodz±. Ten mini test przedszkolaczki przeszły niezawodnie, wspólnymi siłami rozpoznali i podali tytuły każdej z bajek.
Prawdziwy bal nie mógł odbyć się bez tańców przy muzyce – i zabaw z chust± animacyjn±. Dzieci spędziły ten czas znakomicie i my… powróćmy jak za dawnych lat.

                                           Zdjęcia na Facebooku

                                                                                              7 listopada 2016 r.
 1 wrze¶nia w naszej nowo powstałej sali Oddziału Przedszkolnego w Otałęży dało się słyszeć tupot małych stóp naszych 14-rga podopiecznych.
Dzi¶, 26 paĽdziernika, odbyła się oficjalna ceremonia przyjęcia naszych maluszków do grona prawdziwych przedszkolaków. Oprócz grupy 3 i 4-latków Pani Dyrektor honorowo pasowała trzy dziewczynki ze starszej grupy, które również po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola: Weronikę Adamczyk, Igę Obara i Ilonę Babiec.
Nasze maluszki mimo tremy wspaniale zaprezentowały swoje umiejętno¶ci wokalne i recytatorskie. Go¶cinnie wyst±pili również uczniowie III klasy, którzy spisali się znakomicie. Potem przyszła kolej na wyst±pienie rodziców, którzy uroczystym ¶lubowaniem obiecali dostrzegać w dziecku prawdziwe warto¶ci i aktywnie uczestniczyć w życiu przedszkola ;)
Następnie Kubu¶ Puchatek był znakiem kto został przedszkolakiem. Wręczenie dyplomów, małych upominków oraz słodki poczęstunek dla wszystkich zaproszonych rodziców, uczniów III klasy i oczywi¶cie PRZEDSZKOLAKÓW to uwieńczenie tego wspaniałego dnia.
P.S. Dziękujemy rodzicom za pyszny poczęstunek ;)

                                                       Zdjęcia na Facebooku

                                                                                              26 paĽdziernika 2016 r.
 


   25.10.2016 r. odbył sie w przedszkolu ¦wiatowy Dzień Makaronu .
Najpierw na stole pojawiła się ksi±żka kucharska, potem rożne rodzaje makaronów – na pewno będziemy przyrz±dzać danie z makaronu…, a jednak nie.
Makaron dzi¶ królował na stole, ale posłużył nam do przygotowania różnych przestrzennych obrazków- powstały wieże, jaskinie, balony, a nawet koło od John Deere;).
Na koniec makaron spaghetti zamienił się w ostre kolce naszych jeżyków.

                                                        Zdjęcia na Facebooku

                                                                           25 paĽdziernika 2016 r.


„…Czerwone ¶wiatło to zły znak.

Stoimy wszyscy, tak tak tak.

Pan policjant wszystko kontroluje.

Na czerwonym przejdziesz - mandat otrzymujesz.

Tak tak tak, tak tak tak…”

Starszaki i maluchy z Oddziału Przedszkolnego w Otałęży dobrze wiedz±, że czerwone ¶wiatło zabrania im wej¶cia na jezdnię.

Te oraz inne zasady ruchu drogowego, a także zagadnienia dotycz±ce bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu utrwalili naszym małym podopiecznym zaproszeni go¶cie – policjanci z Komisariatu Policji w Czerminie.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad i wskazówek.

Największym jednak zainteresowaniem  cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego: kajdanki, „lizak”, policyjna pałka, kamizelka kuloodporna na koniec miła niespodzianka – opaski odblaskowe na rękę dla każdego pilnego słuchacza.

Dziękujemy ;)

                                                                      Zdjęcia na Facebooku

                                                                            6 paĽdziernika 2016 r.


   30 wrze¶nia grupa 3 i 4-latków obchodziła: "Dzień Chłopaka-Przedszkolaka".
Tego dnia chłopcy swój czas po¶więcili zabawie w k±cikach tematycznych, a tymczasem... w drugiej czę¶ci sali pięć wspaniałych kuchareczek przygotowywało smaczn± niespodziankę.
Dziewczynki myły, obierały i kroiły owocowe smakołyki. A chłopcy? Oczywi¶cie nie mogli się doczekać. Niektórzy chcieli bardzo pomagać (tzn. podjadać ;) I jak mówi stare przysłowie: "Przez żoł±dek do serca" - u nas sprawdziło się w 100%. Chłopcy byli pod wrażeniem.
Potem zabawy z pl±sami i uhonorowanie naszych małych dżentelmenów opask± SUPERMENA!

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                30 wrze¶nia 2016 r.


Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w grupie 3 i 4-latków – poszukiwanie skarbu.
20 wrze¶nia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Każdy z maluszków otrzymał tego dnia wspaniały medal. Jednak zanim nast±piło uroczyste ich wręczenie, przedszkolaki przeniosły się do krainy, w której czekał na nich ukryty SKARB!
Nasi mali poszukiwacze podróżowali „pirackim statkiem” przez odległe wyspy, gdzie z pomoc± odnalezionych wskazówek dotarli do ukrytego skarbu.

                                                             Zdjęcia na Facebooku

                                                                                               20 wrze¶nia 2016 r.


Do Oddziału Przedszkolnego do grupy 3 i 4-latków w roku szkolnym 2016/2017 uczęszczaj±:
1. Bartłomiej Bielaszka
2. Michał Kalicki
3. Wojciech Kazimierz
4. Sebastian Le¶niowski
5. Hubert Owcarz
6. Maria Szczę¶
7. Łucja Wi±cek
8. Franciszek Adamczyk
9. Natalia Adamczyk
10. Sandra Kazimierska
11. Kamil Krupa
12. Alan Misiak
13. Jan Rajtar
14. Pola Staniszewska

                                                                                           1 wrze¶nia 2016 r.                         


1 2