Rok szkolny 2017/2018

Na czas wakacji życzymy uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły słonecznego, bezpiecznego, miłego i zasłużonego wypoczynku
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

                                                 24 czerwca 2018 r.


  22 czerwca 2018 roku zakończył się kolejny rok szkolny 2017/2018. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje.
Z tej okazji uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą przygotowali krótką część artystyczną.
Zakończenie roku szkolnego to również czas podsumowań i podziękowań.
Na apelu zostali nagrodzeni ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem. Przyznano, jak corocznie, nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz za pracę w samorządzie lub w wolontariacie.
Tytuł najlepszego ucznia w kategorii najwyższa średnia otrzymali: Oscar Gubernat i Anna Brzdęk.
Tytuł najlepszego ucznia w kategorii największy postęp otrzymał : Oscar Gubernat.
Tytuł najlepszego ucznia w kategorii systematyczność otrzymała : Wiktoria Pająk.
Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

                          

                                             22 czerwca 2018 r.


Dnia 17 czerwca 2018 r. odbył się X Festyn Rodzinny.  Po raz kolejny w szkole spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice naszych uczniów na dorocznym pikniku rodzinnym. Piękna pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na dworze, ale początek spotkania to występy dzieci, chętnie oglądane przez rodziców i rodzeństwo i gorąco oklaskiwane.

                                                     17 czerwca 2018 r.


W końcówce roku szkolnego w naszej szkole odbył się Konkurs Frazeologiczny. To juz 5 edycja tego konkursu, a w tym roku uczestnicy zmierzyli się z powiedzeniami i przysłowiami, których bohaterami były rośliny. Musieli więc wiedzieć, co to znaczy "czuć do kogoś miętę" albo "wyskoczyć jak filip z konopi". Nie należało jednak "zasypiać gruszek w popiele", "obiecywać gruszek na wierzbie".
Przez dłuższy czas wszystkie drużyny radziły sobie niemal jednakowo dobrze. konkurencją rozstrzygającą jak zwykle okazały się "Kalambury". We wszystkich zadaniach najlepsza okazała się drużyna z klasy 5, w składzie: Kinga Wójtowicz, Oskar Gubernat i Ksawier Kaczmarczyk. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy VII - zdobyła tylko o jeden punkt mniej. Trzecia wypadła klasa VI, a czwarte miejsce zajęła drużyna klasy IV. W trakcie rywalizacji drużynowej pojawiły się także zadania dla pozostałych uczniów, za dobre odpowiedzi otrzymywali drobne słodkości. Niektóre były dla nich "Twardymi orzechami do zgryzienia".

                                                                                  13 czerwca 2018 r.


Uczeń naszej szkoły – Kamil Misiak - laureatem konkursu historycznego.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się II edycja wojewódzkiego konkursu historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” - pod hasłem „Sapere aude! Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem”. W gronie 14 laureatów tego konkursu ze szkół podstawowych znalazł się Kamil Misiak – uczeń klasy 7, zdobywając III miejsce ( jedno z 4 przyznanych). Kamil zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu, pisząc pracę na temat przyszłości Unii Europejskiej. Na etapie wojewódzkim konkursu uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą dotyczącą epoki Oświecenia, szczególnie znajomością idei tej epoki oraz ich wpływu na politykę, naukę, literaturę i sztukę, a także wiedzą o Unii Europejskiej- jej genezie, strukturach oraz państwach członkowskich. Zdobywając tytuł laureata, Kamil udowodnił, że znakomicie poradził sobie z ta trudną tematyką. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                            7  czerwca 2018 r.


Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkurs na najbardziej kulturalnego ucznia i uczennicę tj. DAMA i DŻENTELMEN ROKU 2017/2018. Konkurs składał się z III etapów. Pierwszy polegał na wybraniu reprezentantów klas IV - VII (dwóch chłopców i dwie dziewczyny) przez uczniów i wychowawców. W drugim etapie kandydaci pisali test ze znajomości zasad "savoir-vivre", kto uzyskał najwięcej punktów z każdej klasy przechodził do etapu trzeciego tj. głosowanie wszystkich uczniów i pracowników szkoły. DAMĄ ROKU 2017/2018 została KINGA KLICH a DŻENTELMENEM ROKU został GRZEGORZ SKOCZYLAS!!!

                                                                                                   6 czerwca 2018 r.


W środę 30 maja 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z klasami starszymi od IV do VII wybraliśmy się na wycieczkę turystyczną nad miejscowy akwen wodny. Tam piekliśmy kiełbaski, był relaks na świeżym powietrzu, turniej siatkówki plażowej, badmintona dla chętnych uczniów.

                                                            30 maja 2018 r.


W poniedziałek tj. 28.05.2018 r. odbył się w naszej szkole gminny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Frekwencja drużyn była imponująca, zgłosiło się aż 10, reprezentacje szkół w: Trzcianie, Czerminie, Łysakowie, Ziempniowie i Otałęży. Naszą szkołę reprezentowali: Grzegorz Skoczylas, Michał Pęgiel, Bartłomiej Szrom, Jakub Polak, Jakub Stefanowicz, Jakub Witaszek; drużyna dziewcząt: Kinga Klich, Julita Polak, Kinga Borońska, Aneta Adamczyk i Natalia Wójtowicz. Dziewczęta zajęły II miejsce a chłopcy turniej WYGRALI pokonując w finale reprezentację z Czermina!!!! GRATULUJEMY!!!

                                                                      28 maja 2018 r.


23 maja dzieciaki z "zerówki" przeżywały niezwykłą uroczystość. Było to nadanie grupie imienia "Ekoludki". Dzieci zaprezentowały zgromadzonym w szkolnym holu rodzicom, nauczycielom oraz starszym i młodszym kolegom, że wiedzą na o środowisko naturalne. Nauczyła ich tego pani Małgorzata Krawiec. Potem koledzy z kółka teatralnego "Po lekcjach" przedstawili przygotowaną przez siebie żartobliwą "Bajkę o królewiczu, który szukał żony". Bardzo ciepło przyjęto ja oklaskami i śmiechem.

                                                                      23 maja 2018 r.


Chętni uczniowie klas I, II, III, IV wzięli udział w zorganizowanym przez szkołę kursie (20 godzin) nauki pływania. Jeździliśmy na basen do Mielca dwa razy w tygodniu od marca do 22 maja. Dużo radości, zabawy i satysfakcji a przede wszystkim aktywnie spędzony czas!!!

                                                                                                 23 maja 2018 r.


Uczniowie klasy V "zainstalowali" na szkolnych schodach napisy o drodze Polski do odzyskania niepodległości. W ciągu następnych tygodni i miesięcy wszyscy uczniowie oraz osoby odwiedzające szkołę będą mogli poznać lub przypomnieć sobie o tym, że o niepodległość trzeba było się starać i wywalczyć.

 

                                                                      22 maja 2018 r.


W dniu 17 maja uczniowie klasy VII z panem wychowawcą również pojechali do Centrum Rozrywki w Mielcu "Wrotki na wypasie".

                                                                      17 maja 2018 r.


 

We wtorek 15 maja 2018 r. klasa VI wybrała się do Centrum Rozrywki w Mielcu "Wrotki na wypasie".

 

                                                                      15 maja 2018 r.


  Warsztaty dla klas 4-7 " Gdzie i jak szukać informacji? "przeprowadzone pod kierunkiem Witolda Wacnik wraz z 4 uczniami klasy 7. Uczniowie klasy 7 przygotowali prezentację multimedialną poruszającą ten temat.
Uczniowie zrozumieli, że żyjemy w świecie informacji, które docierają do nas rozmaitymi kanałami, dlatego tak ważne jest korzystanie z wiarygodnych i aktualnych informacji. Dotarcie do nich jest możliwe dzięki właściwemu wyborowi źródeł.   

                

                                                                   11 maja 2018 r.


W dniu 9 maja uczniowie klasy IV z panią wychowawczynią wzięli udział w niecodziennej lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia odbyły się w centrum rozrywki "Wrotki na wypasie" w Mielcu. Uczniowie mogli korzystać z toru i innych atrakcji przez 3 godziny. Większość po raz pierwszy miała możliwość spróbowania jazdy na wrotkach. Pomimo tego jeździli jak zawodowcy. Ci , którzy słabiej radzili sobie z jazdą, po każdym upadku wstawali z uśmiechem i próbowali na nowo. W rezultacie wszyscy na koniec zajęć płynnie jeździli po torze. Upadków było wiele, wiele siniaków, ale każdy z czwartoklasistów po zajęciach był uśmiechnięty i niemal każdy chciałby powtórzyć taką lekcję wychowania fizycznego. Dodatkowo w przerwie uczniowie mogli korzystać z innych atrakcji tj. piłkarzyki, karaoke, mini golf i inne oferowane przez centrum rozrywki oraz drobnej przekąski i napojów.

                                                                      9 maja 2018 r.


27 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja i Dnia Flagi, który przypada na dzień 2 maja. Klasa 7 zaprezentowała lekcję historii, na którą został zaproszony niezwykły gość: Pani Konstytucja. Uczniowie mogli „ u źródła” zaczerpnąć informacji na temat genezy jednego z naszych najważniejszych świąt państwowych. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz dumy z tego, że jest się Polakiem.

                                                                                                27 kwietnia 2018 r.


  W dniu 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy V naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Trzcinicy, gdzie mieli okazję zwiedzić Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja”. Obiekt ten został otwarty stosunkowo niedawno i szybko stał się atrakcją turystyczną okolic Jasła.
Młodzi ludzie z zainteresowaniem obejrzała ekspozycję muzealną, teren grodziska „Wały Królewskie” oraz park archeologiczny. W Sali wystawowej można było zobaczyć wiele skarbów odkrytych podczas prac wykopaliskowych, na które składają się naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza. Wiele z nich to przedmioty unikatowe, o niespotykanej w Polsce wartości.
Na grodzisku zrekonstruowano fragmenty wałów obronnych i domostw. W parku archeologicznym można odwiedzić osady z początków epoki brązu i wczesnego średniowiecza, zrekonstruowane zgodnie z zasadami stosowanymi w pradziejach. Dzieci z zaciekawieniem oglądały dawne domostwa i sprzęty oraz słuchały o prehistorycznych zwyczajach. Zostali także zaproszeni do wzięcia udziału w licznych imprezach organizowanych przez skansen w ciągu sezonu letniego.
Następnie udali się do Muzeum Lizaka w Jaśle Już na wstępie przywitały ich ogromne lizaki, niestety nieprawdziwe, za to można było " w nich" zrobić sobie zdjęcie. Potem trudno było wytrzymać, bo zewsząd rzucały się w oczy prawdziwe lizaki. Oczywiście lizaki kupione w muzeum smakują bardziej, a już te zrobione własnoręcznie najbardziej. Podczas zwiedzania można było zobaczyć dawne maszyny do wyrobu, formowania i pakowania lizaków, pochodzące z fabryki "Liwocz" Poznaliśmy również proces tworzenia karmelu, barwienia, i każdy mógł wykonać lizak własnego pomysłu. W muzeum można również posmakować cukrów z których produkuje się lizaki i powąchać aromaty dodawane do karmelu aby nadać mu różne smaki. To był zdecydowanie najsłodszy punkt wycieczki.
Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, była kryta pływalnia w Jaśle, gdzie trzeba było zgubić kalorie z Muzeum Lizaka. Godzina zabaw w wodzie minęła bardzo szybko na pływaniu, zjeżdżaniu na zjeżdżalni, skakaniu do wody i trzeba było wracać do domu.
To naprawdę była udana wycieczka, a droga do domu, jak zwykle, minęła zbyt szybko.

 

                                                                      25 kwietnia 2018 r.


Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło w dniach 26-28 marca 2018 r. kiermasz wielkanocnych ozdób świątecznych i słodkich przysmaków. Dziewczęta zgromadziły kwotę 470 zł, którą postanowiły przekazać na konto Fundacji dzieciom "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" dla Aurelii Krawiec.

                                                                                                28 marca 2018 r.


    Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".



                                                                                                        28 marca 2018 r.


    Miłym wydarzeniem w Szkole Podstawowej w Otałęży był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, uczniowie klasy siódmej przygotowali program artystyczny. Uczniowie zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne.
Na scenie mogliśmy podziwiać pewną rodzinę w Dniu Kobiet.
Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój dziewczyny otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Sto lat wszystkim paniom!
Również z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przeprowadził sondę na najsympatyczniejszą dziewczynę w naszej szkole. Największą ilość punktów zdobyła: Julita Polak uczennica klasy VII.

 

                                                                                             8 marca 2018 r.


     REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ      

                                W OTAŁĘŻY NA ROK SZKOLNY 2018/2019


Dyrektor Szkoły Podstawowej w Otałęży ogłasza rekrutację dzieci od 3 do 6 lat do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Otałęży na rok szkolny 2018/2019.
Postępowanie rekrutacyjne przebiegać będzie w terminach:
Od 8 do 15 marca - rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego składają deklarację kontynuacji edukacji przedszkolnej,
Od 8 do 31 marca – składane będą wnioski o przyjęcie nowych dzieci do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Regulamin, kryteria i harmonogram rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy informacyjnej oddziału przedszkolnego.
Deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w naszej placówce oraz wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego można pobierać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
W/w dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:30 do 14:30

Zarządzenie Nr 1/2018 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Otałęży z dnia 22.02.2018 r. w sprawie przyjęcia do realizacji Regulaminu Rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Otałęży na rok szkolny 2018/2019.
Regulamin rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Otałęży na rok szkolny 2018/2019.
   
 

Do pobrania deklaracje

pobierz      
                                                                                             8 marca 2018 r.


W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie wszystkich klas przygotowali z tej okazji plakaty promujące nasz język i dbałość o niego, bo jest on częścią naszego dziedzictwa kulturowego Przypomnieli o tym uczniowie klasy 5 w krótkim wstępie. W dalszej części klasy rywalizowały w rozwiązywaniu różnych zadań językowych. wskazywali poprawne formy wypowiedzeń i wyrażeń, układali wyrazy z otrzymanych liter, zapisywali wyrazy z "ą" i "ę i inne. zadania nie były trudne i angażowały wszystkich uczniów, wymagały współpracy w grupie. Za poprawne odpowiedzi uczniowie dostawali punkty w formie ciasteczek, które na zakończenie zabawy mogli zjeść. Plakaty zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, aby jeszcze przez jakiś czas przypominały, że język polski jest wielką wartością. Bez szacunku dla języka nie można mówić o patriotyzmie.

                                                                                                             1 marca 2018 r.


Wyjazd klasy VI na lodowisko do Dębicy .

                                                                                       20 lutego 2018 r.


Jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Seniora. Klasy starsze przygotowały jasełka.

                                                                                               30 stycznia 2018 r.


Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków i uczniów, 26 stycznia przybył do przedszkola i szkoły zaproszony gość z Komisariatu Policji w Czerminie Arkadiusz Polak. Policjant przypomniał przedszkolakom i uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w charakterze pieszego oraz pasażera (korzystanie z fotelika), zachęcał do wyposażania ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Dzieci usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pan policjant przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Na zakończenie spotkania Pan policjant wręczył dzieciom odblaski w kształcie samochodów policyjnych i pomógł przyczepić je do tornistrów.

                                                                                               26 stycznia 2018 r.


... bo nadchodzi Świąteczny Czas ... Uczniowie kl. I zaprezentowali się w akademii bożonarodzeniowej. Recytowali wiersze, zaśpiewali piosenki świąteczne oraz kolędy. Zapach sianka, stajenka z Jezusem oraz wspólne śpiewanie kolęd przybliżyły atmosferę wigilijną.

 

                                            21 grudnia 2017 r.


Przed świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło akcję SZLACHETNA PACZKA, każda klasa zbierała produkty spożywcze, artykuły chemiczne. Zebrane produkty podzieliliśmy na trzy paczki, które zostały przekazane starszym osobom z naszej miejscowości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

                                  21 grudnia 2017 r.


W grudniu przed Bożym Narodzeniem Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło Kiermasz świąteczny, dziewczęta z klasy V, VI, VII na kółku plastycznym również w wolnym czasie w domu wykonały ozdoby świąteczne, ciasteczka, babeczki, ciasta. Ze sprzedaży ozdób i słodkości uzbierały kwotę 1050 zł, którą postanowiliśmy przekazać na konto fundacji "Zdążyć z pomocą" dla chorej dziewczynki Mai Pyzińskiej. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli nasz kiermasz. Serdeczne podziękowania składają również rodzice Mai - Elżbieta i Mariusz Pyzińscy.

                                                                               21 grudnia 2017 r. 7 r.


 6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Kto pracował pilnie otrzymał słodki prezent.

                                                                                   6 grudnia 2017 r.


 Ponieważ Sejm RP ogłosił, że rok 2017 jest rokiem rzeki Wisły, a jego patronami są Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Adam Chmielowski- św. Brat Albert, postanowiliśmy się nimi zainteresować. W związku z tym uczniowie klas IV-VII przygotowali krótkie informacje na temat patronów bieżącego roku. Uczniowie klasy VII przedstawili sylwetkę Tadeusza Kościuszki i przygotowali plakat poświęcony bohaterowi walk o wolność ojczyzny w XVIII wieku.
Klasa VI pokazała postać Jozefa Piłsudskiego. Poza jego wojskową i polityczną karierą dowiedzieliśmy się, że marszałek był miłośnikiem herbaty, pasjansów i spacerów.
Klasa V przygotowała plakat z informacjami o bracie Albercie, który 130 lat temu przywdział zakonny habit i poświęcił swoje życie bezdomnym.
Na koniec klasa IV opowiedziała o Wiśle - królowej polskich rzek, jej niezwykłej przyrodzie i urodzie. Przypomniała tez znana piosenkę "Płynie Wisła, płynie"...
Takie spotkania to lekcje patriotyzmu. Zawsze coś się z tego zapamięta.

                                                                                    30 listopada 2017 r.



 Dzisiaj naszą szkole odwiedziły panie Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi. Pani Agata i pani Elżbieta zaprezentowały uczniom starszych klas sposoby dbania o młodą cerę, zwłaszcza te, która stwarza problemy, na przykład trądzik młodzieńczy. Kilku uczniów skorzystało z polecanych przez specjalistki zabiegów kosmetycznych. Mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące ich pytania. Czas przeznaczony na spotkanie minął bardzo szybko i na pewno pozostała jeszcze spora doza niedosytu. Dla przypomnienia podstawowe zasady to:
- zachowanie higieny - oczyszczanie twarzy wodą i szarym mydłem
- stosowanie oddzielnego ręcznika do twarzy
- unikanie ostrych przypraw, np. ketchupu,
- ograniczenie słodyczy- czekolady, kakao, coli.

                                                                                        29 listopada 2017 r.


Do naszej szkoły przyjechał zastęp strażaków z PSP w Mielcu z pogadanką "Kręci mnie bezpieczeństwo". Opowiadali o działaniach straży, przypomnieli alarmowy numer telefonu i zasady powiadamiania o wypadkach. Chętnie odpowiadali na pytania dzieci. Uczniowie mogli zwiedzić strażacki wóz bojowy. Pani dyrektor przekazała strażakom misie zebrane przez uczniów, które będą wręczane dzieciom podczas wypadków - Misie Ratownisie.

    

                                                                                        24 listopada 2017 r.


  Dziękujemy Paulinie Siembab, Patrycji Furgał i Weronice Samuś z Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu za opowieść o jeszcze zielonym lesie z przygodą carvingu dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Otałęży. Opowieść, którą słowami dzieci usłyszeli rodzice, wkrótce się ukaże, a teraz zapraszamy na kilka fotowrażeń na:
                                                                    

                                                                                               23 listopada 2017 r.


Co roku w dniu 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Szkoła Podstawowa w Otałęży postanowiła uczcić ten dzień w nieco inny sposób. ZUMBA z misiem. Czuliśmy się rewelacyjnie mogąc z nimi świętować. U niektórych misiów energia nie wyczerpała się do samego końca, czyżby wcześniej zjadły śniadanie pełne pluszowej mocy? Podsłuchaliśmy, że się podobało, bardzo nas to cieszy. Gdybyśmy mogli, Szkoła podstawowa w Otałeży otrzymała by misiowy medal od Weroniki Samuś, Patrycji Furgał i Pauliny Siembab, uczennic Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Gratulujemy Dyrekcji i wspaniałym nauczycielom takiej kreatywności. Zapraszamy na kilka fotowrażeń na:
                                                          

                                                                                           23 listopada 2017 r.


16 listopada 2017r. naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna z Gimnazjum w Czerminie wraz ze swoją opiekunką, panią Małgorzatą Osiką. Przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali skutki palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków. Wysłannik nieba pojawił się na Ziemi, aby przekonać ludzi, że uzależnienia to nic dobrego. Do pomocy i ochrony dostał Goliata - starszego pana podpierającego się laską. Razem zmierzyli się z mocami piekielnymi, które nasłały na ludzi alkoholizm, nikotynizm i narkomanię. Nie zabrakło tez uzależnienia od Internetu Dowcipny scenariusz i utalentowani młodzi aktorzy sprawili, że przedstawienie oglądało się z wielkim zainteresowaniem.

                                                                                        16 listopada 2017 r.


  Uczniowie klasy V zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli na krótka, ale jakże potrzebną lekcję historii Polski. I to zaprosili ich do czynnego udziału poprzez wspólne śpiewanie znanych pieśni legionowych. W trakcie krótkiej lekcji przypomniane zostały burzliwe czasy utraty niepodległości oraz czas i sposób jej odzyskania. W trakcie lekcji pojawił się nawet sam marszałek Józef Piłsudski, który przypomniał wszystkim, że nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie to, że 99 lat temu swoje życie i zdrowie poświęciło jej wielu Polaków, dziadków, pradziadków dzisiejszych uczniów pochodzących także z naszych miejscowości i naszych rodzin. Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie naszej szkoły znają cztery zwrotki!

  

                                                                                    10 listopada 2017 r.


W poniedziałek 31.10.2017 r w naszej szkole odbył się jak co roku konkurs na oryginalny lampion z dyni. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Kazimierz, II miejsce Wiktoria Chrabąszcz, III miejsce Wojtek Kazimierz. Nagrodę specjalną otrzymuje GRUPA PRZEDSZKOLAKÓW za największą ilość zgłoszonych prac. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

                                                                                   31 października 2017 r.


Zbliża się coroczny letni konkurs na wybudowanie najwyższej drewnianej konstrukcji. Ziggy i Bas, nierozłączni przyjaciele, są pewni zwycięstwa. Jednak tuż przed wakacjami coś zaczyna się psuć. W przyjaźń chłopców wdziera się rywalizacja. Po wakacjach każdy z nich pójdzie do innej szkoły. Jeden z nich jest przecież prymusem, drugi radzi sobie gorzej z nauką i oczekiwaniami dorosłych. Początkowe nieporozumienia przeradzają się w wojnę na deski, czyli walkę o wybudowanie najwyższej wieży, kiedyś symbolu ich przyjaźni. Ale wciąż jest szansa na to, by Ziggy i Bas zrozumieli, że wygrana to nie wszystko i że dużo ważniejsza jest przyjaźń. Co wygra? Rywalizacja czy przyjaźń? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie klas 4-6, którzy obejrzeli ten film "Wojna na deski" w ramach cyklu KinoSzkoła. Wprawdzie projekcja nie obyła się bez problemów technicznych, jednak film zrobiła na wszystkich spore wrażenie, wszyscy trzymali kciuki, aby przyjaźń zwyciężyła. Reżyser umiejętnie pogłębia problem, ukazując, jak wiele czynników składa się na zaistnienie sporu. Widz ma jednak nadzieję, że dla chłopców wygrana to nie wszystko i że dużo ważniejsza jest przyjaźń.

Uczniowie zaś klasy 7, obejrzeli film pt. "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata “we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać.

                                                                                 25 października 2017 r.


We wtorek 17.10.2017 r. wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę w Bieszczady. W pierwszym dniu pokonaliśmy szlak turystyczny z Brzegów Górnych do Schroniska "Chatka Puchatka" i część Połoniny Wetlińskiej do szczytu Osadzki Wierch, widoki przepiękne a pogoda wymarzona. Następnie udaliśmy się do naszej bazy noclegowej w Myczkowcach, gdzie znajduje się Centrum Kultury Ekumenicznej a tam Park Miniatur, który zwiedziliśmy. Jest to park architektury drewnianej skupiający makiety kościołów i cerkwi poszczególnych grup etnicznych na obszarze dzisiejszego pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Drugiego dnia wyruszyliśmy do miejscowości Solina, gdzie mieliśmy zaplanowane zwiedzanie wnętrza największej w Polsce Elektrowni Wodnej. Potem czekał nas rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Po obiedzie wyruszyliśmy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W skansenie znajduje się kultura ludowa, budownictwo mieszkalne, gospodarcze, przemysłowe i sakralne wszystkich grup etnograficznych. Zmęczeni ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

                                                                                     17 października 2017 r.


Z okazji DEN w dniu 13 października odbyło sie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV pod kierunkiem pani wychowawczyni.
Podczas inscenizacji uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście mięli okazję obejrzeć niespotykany, zaskakujący i radosny pokaz mody nauczycielskiej potraktowany z przymrużeniem oka. Największy aplauz dostał model przedstawiający kreację przeznaczoną dla nauczyciela wychowania fizycznego. Jego praktyczne "buty RYBOK" podobały się najbardziej, czego dowodem był gromki śmiech i salwa oklasków. Na zakończenie
występu wspólnie odśpiewano tradycyjne 100 lat i wręczono kwiaty wraz z życzeniami na kartach przygotowanych przez uczniów ze szkolnego kółka  plastycznego. Dopełnieniem uroczystości stało się tradycyjne już w naszej szkole "pasowanie na nauczyciela naszej szkoły". Do grona pasowanych nauczycieli wstąpiły panie Bernadeta Zabrzeńska i Marianna Brzychcy. Na pamiątkę tego wydarzenia panie otrzymały pamiątkowe "medale".

                                                                                      13 października 2017 r.


 10 października 2017 r. - kilka dni przed zbliżającym się Dniem Ratownictwa Medycznego. Naszym specjalnym gościem był nikt inny jak sam Ratownik Medyczny - P. Jakub Betlej. Dzięki zorganizowanym warsztatom przedszkolaki oraz uczniowie klas I- IV już wiedzą, co robić, gdy dojdzie do wypadku lub pogorszenia się stanu zdrowia osób w najbliższym otoczeniu. W podziękowaniu za przeprowadzony instruktaż i miłe spotkanie, nie mogło zabraknąć symbolicznej kartki z życzeniami oraz pamiątkowego Dyplomu Przyjaciela. Czekamy na kolejną wizytę, pozdrawiamy :)

                                                        

                                                                                   10 października 2017 r.


W piątek 06.10.2017 r. wybraliśmy się do Czermina na zawody sportowe - piłka nożna dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Adamczyk, Blanka Urbanek, Natalia Szrom, Alicja Strugała, Aleksandra Smoleń, Anna Brzdęk, Marcelina Bator; Jakub Kusek, Piotr Smoleń, Karol Gaj, Hubert Matuszczak, Mateusz Matuszczak, Bartłomiej Kuraś, Dariusz Masajada, Hubert Babiec. Drużyna dziewcząt po zaciętym boju (dogrywka) z reprezentacją Czermina WYGRAŁA zawody!!!! Chłopcy zdobyli II miejsce. GRATULUJEMY!!!

 

                                                                                   6 października 2017 r.


 Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski 29.09.2017r. przeprowadził sondę na najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole. Największą ilość punktów zdobył: GRZEGORZ SKOCZYLAS uczeń klasy VII, II miejsce z tą samą ilością punktów: Jakub Polak kl. VII, Sebasian Malec kl. IV i Bartłomiej Szrom kl. VII; III miejsce zdobyli: Jakub Stefanowicz kl. VII, Wiktor Zając oddział zerowy i Jakub Kusek kl. VI. Wszystkim uczniom GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

                                                                               29 września 2017 r.


Uczniowie klas 4 -7 udali się do Mieleckiego Domu Kultury na spektakl wystawiony przez Teatr Wrocławski IN ART pt " Szkolne mrowisko". Inspiracją do stworzenia spektaklu jest Książka Edmunda Niziurskiego pt. „Sposób na Alcybiadesa”. Młodzież szkolna ostatniej klasy opracowała SPONĘ, czyli sposób na łatwe i bezproblemowe „dryfowanie” z klasy do klasy. Uczniowie handlują sponą, decydują się na sprzedaż młodszym kolegom z ósmej klasy. Jednak w dniu transakcji dochodzi do katastrofy i uczniowie wraz z najostrzejszą z nauczycieli profesor Bądyńską zostają uwięzieni w podziemiach szkoły. Teraz wszyscy muszą podjąć trudne decyzje , gdy pomoc długo nie nadchodzi. Tłem wydarzeń są skomplikowane relacje wśród młodzieży, problemy miłosne oraz brak zrozumienia dorosłych, a nawet zbyt wysokie oczekiwania ze strony rodziców. Czy spona okaże się pomocna, czy może w sytuacji zagrożenia ważniejsze będą uniwersalne wartości? Współczesna muzyka, wartka akcja i dialogi z pewnością trafią do serc młodych widzów. Ciekawe, nowoczesne przedstawienie Przedstawienie poruszało problem relacji uczniów i ich nauczycieli, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Zachęcało także do poszukiwań innowacyjnych rozwiązań i praktycznego korzystania ze zdobytej w szkole wiedzy i umiejętności. Okazało się, że cudownego sposobu na zdobycie wiadomości i umiejętności nie ma, trzeba sie po prostu trochę postarać. W życiu nie chodzi o to, aby pójść na łatwiznę, tylko dojść do celu nawet jeśli na drodze spotykamy przeszkody.

                                                                                    27 września 2017 r.


W dniu 27 września uczniowie klasy IV wraz z opiekunami i rodzicami wybrali się na długo planowaną wycieczkę krajoznaczo-integracyjną.
W planie wycieczki znalazły się atrakcje dla ciała i ducha. Uczestnicy wycieczki zwiedzili sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie-najstarsze Sanktuarium w diecezji tarnowskiej z klasztorem Redemptorystów. W kompleksie kościelno-klasztornym mieli okazję obejrzeć eksponaty Muzeum Misyjnego oraz ruchomą szopkę. Zwiedzanie Skamieniałego Miasteczka rozpoczęło się od wodospadu. Cala grupa podążała wzdłuż wytyczonego szlaku robiąc przystanki przy okazałych skałach. Najbardziej widowiskowe okazało się "Piekiełko". Wędrówkę zakończono ogniskiem z kiełbaskami.
Była też okazja do zakupu drobnych pamiątek. Na koniec obejrzano piękną panoramę z widokiem na rzekę Białą.
Podczas wycieczki dopisała pogoda, cały czas święciło słońce i było bardzo ciepło jak na początek jesieni.

                                                                                       27 września 2017 r.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018  dnia 04.09.2017 r.
Msza Św. 04.09.2017 (poniedziałek), godz. 8:00.

                                     1 września 2017 r.


12-13 13-14 14-15 15-16 16-17 17-18 18-19


 

 

 

 

Aktualizacja 04-grudnia-2020