Rok szkolny 2016/2017

  Zakończył się rok szkolny 2016/2017 i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego bezpiecznego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne.

                                              24 czerwca 2017 r.


W dniu 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
Uczniowie klasy szóstej na zakończenie roku przygotowali cześć artystyczną w formie kabaretu. Przy okazji Dnia Taty pokazano historyjki o ojcach i nie tylko. Na zakończenie uczniowie otrzymali nagrody za całoroczną pracę.

                                              23 czerwca 2017 r.


 19 czerwca 2017 r. w Pałacyku Oborskich w Mielcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród
w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna".
W tym konkursie wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 4 Julia Witaszek, która w nagrodę pojedzie we wrześniu na wycieczkę do Warszawy. Julia napisała wiersz, który komisja konkursowa wyróżniła jako jeden
z dwudziestu najlepszych spośród ponad stu nadesłanych prac. Gratulujemy Julii i życzymy udanej wycieczki.

 


 

                                                               19 czerwca 2017 r.



  14 czerwca 2017 r. w naszej szkole został przeprowadzony V Szkolny Konkurs Frazeologiczny ze znajomości przysłów i powiedzeń. Tym razem hasło konkursu to "Co ma piernik do wiatraka, czyli wszystko, co jest związane z jedzeniem".
W zmaganiach frazeologicznych uczestniczyły cztery trzyosobowe drużyny, każda z innej klasy.
Zawodnicy musieli odgadnąć powiedzenia związane z ilustracjami, potem uzupełnić brakujące wyrazy, poprawić blednie zapisane wyrażenia. Konkurencja, która wzbudziła najwięcej emocji, były kalambury. Niektóre drużyny poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Wiedzieli, ze musztarda po obiedzie, z kim zjeść beczkę soli, że jajko mądrzejsze od kury i poszło im jak po maśle.
Najlepsza okazała sie drużyna z klasy 5 w składzie Patrycja Wójtowicz, Jakub Kusek, Piotr Smoleń. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z klasy 4, a trzecie przypadło klasie 6.

                                                               14 czerwca 2017 r.


  Dnia 11 czerwca 2017 r. odbył się IX Festyn Rodzinny.  Po raz kolejny w szkole spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice naszych uczniów na dorocznym pikniku rodzinnym. Piękna pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na dworze, ale początek spotkania to występy dzieci, chętnie oglądane przez rodziców i rodzeństwo i gorąco oklaskiwane. Zaprezentowały się dzieci  z młodszego oddziału przedszkolnego. Potem wystąpiły dzieci z "zerówki". Po nich swoje przedstawienie o królewnie Śnieżce pokazali uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego "Po lekcjach". Na koniec uczniowie klasy III pokazali zabawną historyjkę pewnej rodziny.
Kiedy występy się skończyły, przyszedł czas na inne atrakcje dnia. A były to : nadmuchiwana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, pokaz działania miejscowej straży pożarnej. nadwątlone siły można było pokrzepić kiełbaskami z grilla, popcornem, lodami, napojami. Na pewno każdy znalazł da siebie coś interesującego

                                                               11 czerwca 2017 r.


   8 czerwca 2017 r., piękny słoneczny poranek. Uczniowie klasy III, ich rodzice, wychowawca Halina Czerwiec i ks. Kazimierz Skrzypek, zgodnie z planem ruszyliśmy na podbój Pienin. Na początek spływ Dunajcem, niesamowite wrażenie, tym bardziej, że zdecydowana większość z nas płynęła tratwami pierwszy raz. I nawet zimny wiatr nikomu nie przeszkadzał. Potem spacer deptakiem wzdłuż Grajcarka, chwila na zakup pamiątek z wycieczki i oczywiście najsmaczniejsze w okolicy lody. Ale to nie koniec. Przed nami jeszcze jedna atrakcja - wędrówka wąwozem Homole - kładkami, schodkami, po kamieniach przez strumyk coraz wyżej, by wreszcie z wysokości zobaczyć piękny widok - Pieniny w całej okazałości. A na koniec niespodzianka - zjazd wyciągiem krzesełkowym. Nie mogło zabraknąć ogniska i pieczonej kiełbasy. Co to był za dzień - długi, wymagający od nas trochę wysiłku, ale jakże radosny i bogaty w różnorodne wrażenia. Na pewno zapamiętamy go na długo, tak jak zapamiętamy wiele informacji o Pieninach, Dunajcu i flisakach. Szkoda, że tak szybko minął. Ale pozostaje nadzieja, że w nowym roku szkolnym znów ruszymy w drogę, by poznawać kolejne piękne regiony naszej Ojczyzny.

   

                                                                     8 czerwca 2017 r.


 Jak powstaje szkło? Gdzie wydobywa się ropę naftową? Jak wygląda najdłuższy schron kolejowy z czasów II wojny światowej? na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas wycieczki w okolice Krosna, która odbyła się 8 czerwca. pojechali na nią prawie wszyscy uczniowie klas 4, 5 i 6 pod opieką swoich nauczycieli. Pierwszym punktem naszej wycieczki była niewielka Huta Szkła "Sabina" w Rymanowie. Wycieczkowicze zostali powitani przez właściciela - pana Henryka Rysza, który najpierw zaprezentował nam pokaz sztuki hutniczej, następnie oprowadził po galerii z niezwykłymi szklanymi dziełami sztuki. Na koniec w firmowym sklepiku można było kupić szklane pamiątki z tego wyjątkowego miejsca. Stamtąd blisko było do zabytkowej kopalni ropy naftowej w Bóbrce, gdzie można było poznać historię wydobycia ropy w Polsce, działanie Ignacego Łukasiewicza oraz mnogość zastosowań tego surowca w produkcji różnych wyrobów od asfaltu po lekarstwa. Następnym punktem wycieczki był najdłuższy w Polsce naziemny schron kolejowy z czasów II wojny światowej w miejscowości Stępina. To dziwne i tajemnicze miejsce, podobno może kryć jeszcze niejedną zagadkę i na pewno jest atrakcją dla osób zainteresowanych historią. Na koniec została zaplanowana krótka wizyta w zamku Kamieniec w Odrzykoniu, którego historia podsunęła Aleksandrowi Fredrze pomysł na sztukę "Zemsta". Dzięki wspaniałej pogodzie można było także podziwiać z punktu widokowego panoramę okolicy. W drodze powrotnej można było omawiać wszystkie wrażenia z odwiedzanych miejsc i oglądać kupione drobiazgi.

                                                                        

                                                                     8 czerwca 2017 r.


Dziś, 2 maja obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto mające na celu uczczenie symboli narodowych, w tym w szczególności polskiej flagi, a także przywołanie najważniejszych momentów w historii naszej ojczyzny.
Dzień Flagi to dobry moment, aby zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych.

                                                                                                 2 maja 2017 r.


                                                                         13 kwietnia 2017 r.


 12 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem wychowawcy Witolda Wacnika przygotowali apel wielkanocny "Kolędowanie z gaikiem, czyli tradycje wielkanocne na wesoło". Przedstawili w nim dawne wiejskie tradycje związane z Wielkanocą oraz zwrócili uwagę na szczególną symbolikę jajka. Nie zabrakło także symbolicznego śmigusa dyngusa. Apel zakończył się życzeniami dla wszystkich.

                                                                                               12 kwietnia 2017 r.


Dzisiaj w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu uczniowie Szkoła Podstawowa w Otałęży poznawali tajniki sztuki filmowej.

                                                                   

                                                                     28 marca 2017 r.         


                     "Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się,
                    czy dobrze jest czy może jest, może jest już źle,
                      spokoju się spodziewać, czy też przejść,
                         czy szukać jej, czy jej z oczu zejść."
8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Przedszkolaki bardzo chętnie pracowały nad wykonaniem kartek i kwiatów dla swoich Mam - tak niewiele trzeba, by sprawić przyjemność Kobietom, tym małym i tym dużym.
Dziękujemy Mężczyznom za kwiaty, słodkości, uśmiech i miłe słowo ;)

                                                                                Zdjęcia na Facebooku  

                                                                      8 marca 2017 r.


W dniu 8 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole turniej piłki ręcznej z okazji Dnia Kobiet. Zgłosiło się trzy drużyny: ŻELKOWE MISIE; Aneta Adamczyk, Natalia Wójtowicz, Blanka Urbanek, Anna Janeczek i Amelka Adamczy; FANABERKI Z OTAŁĘŻY: Kinga Klich, Kinga Borońska, Natalia Szrom, Alicja Strugała i FEJMY Z WOLI: Julita Polak, Izabela Mrozik, Anna Brzdęk, Aleksandra Smoleń i Paulina Bąk. Turniej wygrały FANABERKI Z OTAŁĘŻY, II miejsce - ŻELKOWE MISIE, III miejsce - FEJMY Z WOLI. W naszej szkole odbył się również plebiscyt na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ uczennicę, plebiscyt wygrała KINGA BOROŃSKA, drugie miejsce zajęły: Dominika Majocha i Blanka Urbanek uzyskując tą samą ilość głosów. Wszystkim dziewczynom gratulujemy!

                                                                             Zdjęcia na Facebooku

                                                                      8 marca 2017 r.


  Gminne zawody minii piłki siatkowej tym razem odbyły się w naszej szkole 23.02.2017 r. Naszą szkołę reprezentowali: Grzegorz Skoczylas, Michał Pęgiel, Jakub Stefanowicz i Jakub Kusek. Przy gorącym dopingu nawet najmłodszych uczniów nasi chłopcy zdobyli upragnione I miejsce.

                                                                             Zdjęcia na Facebooku

                                                                     23 lutego 2017 r.


 Gminne zawody tenisa stołowego tym razem odbyły się w Szkole Podstawowej w Trzcianie 16.02.2017 r. Do zawodów zgłosiły się wszystkie szkoły w naszej gminie. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Szrom, Michał Pęgiel i Jakub Kusek. Chłopcy zdobyli II MIEJSCE.

                                                                     16 lutego 2017 r.


Dzień Seniora

                                               14 stycznia 2017 r.


Zabawa karnawałowa

 

                                               14 stycznia 2017 r.


Jak obyczaj stary głosi
Według ojców naszych wiary,
Pragnę złożyć Wam życzenia
W dniu Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
Która świeci dziś o zmroku,
Doprowadzi Was szczęśliwie
Do spotkania w Nowym Roku 2017

                                                                22 grudnia 2016 r.



   Kto by pomyślał, że wycieczka o tej porze roku może być tak ciekawa?!
W październiku miała być wycieczka w Bieszczady, jednak brzydka pogoda - wiatry i deszcze skutecznie pokrzyżowały nasze plany wyjazdowe. Pojawił się jednak pomysł wyjazdu do kopalni węgla. Jednak daleka droga skłaniała do poszukania jeszcze co najmniej jednego celu zwiedzania. I tak narodził się pomysł wycieczki pod hasłem 'Trzy kopalnie". Pierwsza na naszej wycieczce była nieczynna już kopalnia "Królowa Luiza", gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia podziemnych korytarzy, z których najstarsze powstały już pod koniec XVIII wieku. Poznaliśmy tam nie tylko dawne sposoby wydobycia węgla, ale i nieodległe w czasie maszyny i urządzenia górnicze. Jedną z atrakcji była przejażdżka górniczą podziemną kolejką.
Tego dnia poznaliśmy jeszcze zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Zupełnie inny charakter tej kopalni-wąskie, niskie korytarze, po których nie dało się chodzić bez pochylania się, kapiąca z ociosów woda, spotkanie z duchem kopalni - Skarbnikiem, wreszcie krótki rejs łodziami po podziemnym kanale- to wszystko było niezwykle ciekawe.
Następnego dnia wracaliśmy w stronę domu i zatrzymaliśmy sie na zwiedzanie trzeciej kopalni - tym razem kopalni soli w Bochni. Ta kopalnia też już nie wydobywa soli kamiennej, ale ma wiele atrakcji dla zwiedzających. Windą zjechaliśmy na głębokość 200 m. Podziemna kolejka zawiozła nas do punktu początkowego, gdzie rozpoczęliśmy spacer po kopalnianym labiryncie i poznawanie fascynującej historii tego miejsca. Przedstawiali nam się kolejni właściciele Żup krakowskich i opowiadali o swoich zasługach dla bocheńskiej kopalni. Na koniec zeszliśmy długimi 150 metrowymi schodami na niższy poziom, gdzie można było pograć w piłkę, kupić pamiątki albo pokrzepić nadwątlone siły jakimś jedzonkiem. Byliśmy zachwyceni. Niech żałują ci, którzy z nami nie pojechali. W kopalni nie jest nudno!

                                                                              14-15 grudnia 2016 r.


6 grudnia jak każe tradycja przybył do naszej szkoły św. Mikołaj. Powitaliśmy go z ogromna radością i nadzieją, że każdy z nas zostanie obdarowany – przecież staraliśmy się być grzeczni. I tak się też stało; jako pierwsze z prezentów cieszyły się najmłodsze dzieci w oddziale przedszkolnym, potem wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele i pracownicy. Czas spotkania ze św. Mikołajem szybko minął; teraz znowu trzeba czekać cały rok!!!


                                                                              6 grudnia 2016 r.


  W dniu 10 listopada 2016 r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

                                                                              10 listopada 2016 r.


We wtorek 08.11.2016 r. odbył się w naszej szkole "dzień zdrowej żywności", którego celem było propagowanie warzyw i owoców jako zdrowej przekąski. Każda klasa ze swoim wychowawcą przygotowywali zdrowe smakołyki, były to szaszłyki owocowe, warzywne, pyszne koktajle, sałatki warzywne i soki owocowe. Klasy po przygotowaniu swojego posiłku częstowały na przerwach pozostałych uczniów. Było smacznie, kolorowo i wesoło!!!
                                                                                             8 listopada 2016 r.
 


We wtorek 08.11.2016r. odbył się w naszej szkole "dzień zdrowej żywności", którego celem było propagowanie warzyw i owoców jako zdrowej przekąski. Każda klasa ze swoim wychowawcą przygotowywali zdrowe smakołyki, były to szaszłyki owocowe, warzywne, pyszne koktajle, sałatki warzywne i soki owocowe. Klasy po przygotowaniu swojego posiłku częstowały na przerwach pozostałych uczniów. Było smacznie, kolorowo i wesoło!!!

                                                                              8 listopada 2016 r.


  W dniu 04.11.2016r. odbył się w naszej szkole konkurs dyniowy. Swoje prace zgłosili: Sebastian Leśniowski, Natalia Pająk, Wojciech Kazimierz, Blanka Urbanek, Karol Gaj, Anna Janeczek, Julia Kazimierz, Michał Kuraś, Amelia Adamczyk i cztery dynie wykonała grupa naszych szkolnych Maluszków- czyli najmłodszych przedszkolaków.
I miejsce - Sebastian Leśniowski
II miejsce - Natalia Pająk
III miejsce - Maluszki - przedszkolaki
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na przyszły rok.

                                                                              4 listopada 2016 r.


 13 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku – wykształcenie.
Na uroczystości zgromadziła się rada pedagogiczna, pracownicy administracji, nauczyciele emeryci. Po krótkim powitaniu wszystkich zgromadzonych pani dyrektor Halina Czerwiec przekazała głos uczniom ze szkolnego teatrzyku "Po lekcjach", którzy w tym roku przygotowali swoje pierwsze przedstawienie właśnie z tej okazji.
Były piękne życzenia i scenki żartobliwie pokazujące pracę nauczycieli i szkolną codzienność. Po tej części dwie nowe panie: Magdalena Piątek i Justyna Majocha zostały poddane tradycyjnemu w naszej szkole egzaminowi i oficjalnie pasowanie na pracowników naszej szkoły.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie dziękujemy
i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.


                                                                               

                                                                              13 października 2016 r.


 W dniu 30.09.2016 r. odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej dzikie drużyny z okazji dnia chłopaka. Zgłosiło się trzy drużyny: JANOSIKI OTAŁĘSKIE: Grzegorz Skoczylas, Jakub Kusek, Karol Gaj, Jakub Witaszek. FC OTAŁĘŻ: Michał Pęgiel, Bartek Kuraś, Piotr Smoleń, Jakub Polak i OTAŁĘSKI MANCHESTER: Bartek Szrom, Dariusz Masajada, Hubert Babiec, Jakub Stefanowicz. Chłopcy grali systemem "każdy z każdym" i tak I MIEJSCE - FC OTAŁĘŻ, II MIEJSCE - OTAŁĘSKI MANCHESTER, III MIEJSCE - JANOSIKI OTAŁĘSKIE.

                                                                                              30 września 2016 r.


  01.09.2016 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Otałęży.

                                                                              1 września 2016 r.


12-13 13-14 14-15 15-16 16-17 17-18 18-19


 

 

 

 

 

Aktualizacja 02-kwietnia-2021