Rok szkolny 2014/2015   

Wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom i rodzicom życzymy zasłużonych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

                                                                                            29 czerwca 2015 r.


     W dniu 26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 i pożegnanie absolwentów szkoły. Uroczyste pożegnanie klasy 6 przygotowała pani Magdalena Burghardt wraz z uczniami klasy 6. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy miłych wakacji oraz zasłużonego odpoczynku.


                                                                                   26 czerwca 2015 r.


     Dnia 24 czerwca 2015 r. klasa IV, V, VI zwiedziła Góry Świętokrzyskie i nie tylko.

       

                                                                                   24 czerwca 2015 r.


     Uczniowie klas III, IV , V i VI wzięli udział w kolejnym konkursie frazeologicznym. W tym roku tematem przewodnim konkursu były zwierzęta. Drużyny z poszczególnych klas musiały wykazać się znajomością przysłów i powiedzeń dotyczących psa, kota, konia, wilka, osła, świni i kozy. Uczestnicy odgadywali przysłowia na podstawie ilustracji, poprawiali błędnie sformułowane przysłowia, wyjaśniali ich znaczenie. Najwięcej emocji wzbudziły kalambury, kiedy zawodnicy odgadywali przysłowia pokazywane przez innych uczniów. Prowadzące przygotowały także kilka zadań dla publiczności, która w trakcie konkursu wysłuchała kilku opowiadań Grzegorza Kasdepke z książki "Co to znaczy?".
Najlepiej w tym roku wypadłą drużyna z klasy VI - Justyna Misiak, Karolina Misiak i Kuba Dyndor. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z klasy V - Emilia Kuraś, Kacper Kozik i Krystian Boroński. Miejsce trzecie wywalczyła klasa IV- Kamil Misiak, Bartek Szrom i Kuba Witaszek. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do następnego konkursu za rok. 

         

                                                                                   22 czerwca 2015 r.


           VII Festyn Rodzinny

      Tegoroczny VII Festyn Rodzinny rozpoczął się od przedstawienia "Czerwony Kapturek szuka księcia", opracowała go grupa teatralna uczniów klasy IV i V.
Druga inscenizacja została przygotowana przez grupę uczniów z klasy VI, tym razem był to "Czerwony kapturek do góry nogami". Oba przedstawienia przygotowała pani Renata Wacnik. Następnie odbył się "Konkurs talentów".
Później wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zawody sportowe.
W tym roku zawitała do nas Powiatowa Straż Pożarna z Mielca i jak zawsze Ochotnicza Straż Pożarna z Otałęży. W wolnej chwili każdy mógł się posilić kiełbaską z grilla i na ochłodę zjeść lody.

     

                                                                                   14 czerwca 2015 r.


    3 czerwca 2015r. obył się po raz trzeci w naszej szkole "Dzień Matematyki" przygotowany przez pana Witolda Wacnika. W tym roku odbył się konkurs na najlepszego matematyka. Udział w konkursie był dobrowolny. Do finału dostało się siedmiu uczniów. W finale "Jeden z siedmiu" wygrał uczeń klasy szóstej Filip Wiącek.

                                                                                         3 czerwca 2015 r.


  28 maja 2015 r. uczniowie klas I-III i przedszkolaki byli na wycieczce w Krakowie. Zwiedzili Wawel oraz Zoo.

                                                                                                      28 maja 2015 r.


     12 maja uczniowie klasy pierwszej mieli kolejną uroczystość pasowania. Tym razem było to pasowanie na czytelnika.
Tego dnia wprowadzeniem do uroczystości były dwa krótkie przedstawienia teatralne przygotowane przez uczniów starszych klas. Pierwsze przedstawienie opracowała grupa teatralna uczniów klasy IV i V. Nosiło ono tytuł "Czerwony Kapturek szuka księcia". W zabawny sposób pomieszały się różne baśnie, a Czerwony Kapturek musiał przebyć rozmaite przygody, chociaż książę był bardzo blisko.
Druga inscenizacja została przygotowana przez grupę uczniów z klasy VI. Tym razem była to "Bajka o sprytnej Kundzi i Brodatym Skrzacie". Bohater baśni był niedobry dla innych, dlatego czarodziejka zamieniła go w Brodatego Skrzata, a odczarować mogła go tylko dziewczyna. Ale skąd w głębokim lesie dziewczyna? Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały obie propozycje, po czym zostały zaproszone do biblioteki, gdzie zostały uroczyście przyjęte do grona czytelników. Oby jak najczęściej odwiedzały to magiczne miejsce.

                                                                                   12 maja 2015 r.


    4 maja 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Brały w niej udział zespoły i soliści, reprezentujący wszystkie klasy. W repertuarze znalazły się piosenki przeróżne, od tych sprzed kilkudziesięciu lat, jak ”Let’s Twist Again”, poprzez Queen „We Will Rock You”, po modnego obecnie Pitbulla. Nie mogło zabraknąć piosenki z ukochanego przez dzieci filmu „Kraina Lodu”, którą wykonały dziewczynki z klasy I. Wyglądały cudownie w długich sukniach, pelerynach, z warkoczem jak bajkowa Elsa. Do pierwszego miejsca zabrakło im niewiele, bardzo niewiele – chyba tylko większej śmiałości na scenie. Nauczycielskie jury miało nie lada problem, aby przyznać miejsce trzecie. Czy naszym sporowcom z klasy IV za przygotowanie kostiumów i porwanie widowni do zabawy, czy zespołowi rockowemu z klasy III, a może piosenkarzowi z klasy V za znajomość całego tekstu? Bo z pierwszym miejscem nie było wątpliwości – jednogłośnie i maksymalną ilością punktów wygrał Jakub Dyndor z klasy VI. Znajomość tekstu doskonała, wykonanie rewelacyjne, ruch sceniczny artystyczny i śmiałość jak u prawdziwego artysty. Kuba, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
A oto lista zwycięzców:
Wyróżnienie za dobrą znajomość tekstu całej piosenki: Krystian Boroński „In My Dreams”
III miejsce: ex aequo klasa II – Ala Strugała i Ola Smoleń „Places Song”
Klasa IV – Kinga Borońska, Aneta Adamczyk, Kamil Misiak, Bartek Szrom, Grześ Skoczylas – „We are One”
II miejsce – klasa I – Julita Mucha, Natalia Pająk, Ola Janeczek, Marcelina Bator, Zuzia Duszkiewicz „Let It Go”
I miejsce – Jakub Dyndor „Let’s Twist Again”
Nagrodami są oceny z języka angielskiego - dla zwycięzców 6, dla uczestników 5.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.


                                                                                 4  maja 2015 r.


     30.04.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia była krótką, artystyczną lekcją historii i wychowania patriotycznego. Została przygotowana przez uczniów klasy 2.

  

                                                                         30  kwietnia 2015 r.


28.04.2015 r. w Czerminie obyła się mini piłka nożna halowa dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta

I. SP Otalęż
   II. SP Czermin
                   III. SP Breń Osuchowski

Chłopcy
I. SP Czermin
                II. SP Breń Osuchowski
III. SP Otałęż

                                           28 kwietnia 2015 r.


    25 kwietnia Michał Pęgiel i Emilia Kuraś wzięli udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Surowej. Turniej rozpoczęto o godzinie 9:00 testem. Po zmaganiach uczniowie mieli czas wolny, podczas którego wszyscy relaksowali się przy wspólnym grillu. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na odwiedziny w Ośrodku Kultury i Tradycji Ziemi Mieleckiej w Surowej. W starym budynku, gdzie do lat 70-tych mieściła się siedziba szkoły, uczniowie zobaczyli jak dawniej wyglądała nauka i w jakich warunkach przyswajano wiedzę. Uwagę uczniów przykuły również narzędzia i przedmioty związane z życiem wsi, stare meble, obrazy, ławki szkolne, żarna. W południe ogłoszono wyniki, rozdano nagrody i dyplomy.
Emilia i Michał sobotni dzień zakończyli z uśmiechami na twarzach i torbami pełnymi prezentów.


                                                                         28 kwietnia 2015 r.


     Wyniki konkursu biblijnego "Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa":

I miejsce Kacper Kozik klasa 5

II miejsce Jakub Kusek klasa 3

III miejsce Kamil Misiak klasa 4                                                            

                                                                          28 kwietnia 2015 r.


    13 kwietnia 2015 roku w Domu Strażaka w Czerminie odbyły się eliminacje gminne ogólnopolskiego "Turnieju Wiedzy Pożarniczej". Eliminacje przybrały formę testu, do którego przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Czermin. W kategorii szkół podstawowych dwa najlepsze miejsca zajęli nasi uczniowie: miejsce pierwsze Emilia Kuraś, miejsce drugie Michał Pęgiel, będą oni reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych 25 kwietnia 2015 roku. W turnieju na szczeblu gminnym szkołę reprezentowali również inni uczniowie: Kinga Borońska, Bartłomiej Szrom, Jakub Witaszek, Patrycja Zaleńska, Michał Pezda, Justyna Misiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

                                                                                      13 kwietnia 2015 r.


Zdrowych, spokojnych,
wesołych Świąt Wielkanocnych
życzy dyrektor szkoły Halina Czerwiec      

                                                                                                           2 kwietnia 2015 r.


 31 marca został rozstrzygnięty konkurs na pisankę wielkanocną wykonaną na bristolu.

Konkurs wygrała klasa 4.

 Również 31 marca przedszkolaki przedstawili cześć artystyczną na nadchodzące Święta Wielkanocne.

                                                                                                     

                                                                                 31 marca 2015 r.


1 kwietnia 2015 r. sprawdzian klas szóstych.
Powodzenia.

                                                                                  30 marca 2015 r.


    Klasy IV, V, VI wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Ziempniowie popołudnie 28 marca spędziły w Mielcu. Celem wyjazdu było obejrzenie meczu PGNiG Superligi Mężczyzn SPR Stal Mielec - Śląsk Wrocław. Kibicowanie drużyny z Mielca połączone było z wizytą w McDonald's.
Szczypiorniści z Mielca dopingowani przez naszą szkołę wysoko pokonali Śląsk Wrocław 35:25.

                                                                                    28 marca 2015 r.


     27 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Otałęży odbył się konkurs palm wielkanocnych.

                                                                                       27 marca 2015 r.


        23 marca 2015 w Szkole Podstawowej w Otałęży odbyło się spotkanie
z okazji powitania wiosny. W szkole było kolorowo i wiosennie, bo każda klasa starała się ubrać "wiosennie".

   
                                                                                            23 marca 2015 r.


        GMINNY KONKURS "PISANEK, PALM, I STROIKÓW WIELKANOCNYCH"
W tegoroczne edycji konkursu udział wzięli:
- Julia Kaziemierz 1 miejsce
- Kacper Zadrapa wyróżnienie
- Patryk Sejdor wyróżnienie
- Karol Misiak
- Alicja Strugała
- Natalia Szrom 1 miejsce
- Kinga Wójtowicz
- Izabela Mrozik

                                                                                                       20 marca 2015 r.


    W nawiązaniu do Światowego Dnia Czystych Rąk p. Agnieszka Zadrapa zorganizowała zajęcia z klasą I, II i III dotyczące znaczenia dbania o higienę rąk. Zajęcia W ramach Akademii Czystych Rąk Carex miały na celu przekazywać najmłodszym podstawową wiedzę z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona
na nasze życie i zdrowie. Najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania. Dzięki udziale w Akademii otrzymaliśmy ulotki, naklejki oraz mydełka Carex.

                                                                                                      18 marca 2015 r.


    9 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Otałęży odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Program artystyczny  zadedykowany był wszystkim paniom i koleżankom ze szkoły.

 

     

                                                                                                    9 marca 2015 r.


   Dnia 27 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Cebuli. Uroczystość tę przygotowały dzieci z klasy 2 wraz w wychowawczynią Małgorzatą Krawiec. Uczniowie zapoznali wszystkich z wartościowymi dla zdrowia właściwościami cebuli oraz zaprosili na pyszne kanapki ze szczypiorkiem.

                                                                                            27 stycznia 2015 r.


 Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym "Poezja z Polskiej Przyrodzie" - edycja zimowa.
Wyróżnienie otrzymała Karolinka Wójtowicz. Kacper Zadrapa zajął 3 miejsce. Udział wzięli również:
- Natalia Pająk
- Kinga Wójtowicz
- Patrycja Wójtowicz. Dziewczynki otrzymały dyplomy.

                                                                                              26 stycznia 2015 r.


  Dnia 25 stycznia 2015 r. uczniowie przedstawili jasełka dla wszystkich chętnych.

 

                                                                                             25 stycznia 2015 r.


    Tradycyjnie początek nowego roku kalendarzowego to czas na „wielki szkolny bal”. Tak też się stało 24 stycznia 2015 r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa jest okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej.

 

 

                                                                             24 stycznia 2015 r.


    Jak co roku w styczniu ma miejsce niecodzienne spotkanie Dzień Seniora. W tym roku szkolnym zaprosiliśmy Babcie i Dziadków na 25 stycznia 2015 roku. Uczniowie klas 4,5,6 pod kierownictwem Renaty Wacnik przygotowali jasełka. Po przedstawieniu i gromkim "Sto lat" Dziadkowie i Babcie mogli się spotkać przy kawie i cieście, porozmawiać, pośpiewać, powspominać.

                                                                        24 stycznia 2015 r.


         We środę  14 stycznia 2015 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina. Przygotowała dla nas żywą lekcję historii zatytułowaną ,,Życie i kultura w średniowieczu”.
Zaprosiła obecnych w podróż do wieków, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłków, by bronić honoru i ojczyzny, kiedy spieszyli służyć pomocą i bronić damy swego serca.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi zapierający dech w piersiach pojedynek, pasowanie na rycerza czy zakuwanie w dyby. Podczas pokazu odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy. Zaprezentowano ponad dwadzieścia rodzajów broni, składającej się na rycerski rynsztunek. Każdy uczeń mógł wziąć miecz czy buzdygan do ręki , by przekonać się, jakiej siły i zręczności wymagało posługiwanie się nimi. Uczestnicy prezentacji poznali też gry i zabawy plebejskie. Dowiedzieli się, jak karano tych, którzy łamali prawo. Kłamcom obcinano język lub zakładano tak zwany .świński ryj, w którym mówienie było prawdziwym wyzwaniem. Złodziei zakuwano w dyby, biczowano i obcinano im palce.
Na zakończenie spotkania istniała możliwość osobistego zapoznania się ze strojem i rekwizytami. Ta niezwykle barwna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego jej uczestnika.

                                                                                               14 stycznia 2015 r.


 

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Nie tylko w tę Sylwestrową noc.
Do siego roku życzy  

                                                      

                                                                                        31 grudnia 2014 r.


"Cicha noc, święta noc,
pokój niesie ludziom wszem..."

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
przesyłam w imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły
życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                                           16 grudnia 2014 r.


    Dnia 16 grudnia 2014r. w szkole odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez panią Małgorzatę Hocheker.

                                                                                                                  16 grudnia 2014 r.

 Nasza szkoła bierze udział w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą.
Przez cały tydzień uczniowie przynosili do biblioteki tytuły książek, które chcieliby wypożyczyć z naszej biblioteki i przeczytać. Najwięcej propozycji zgłosili uczniowie klasy 6, 3 i 2. Z podanych tytułów panie Agnieszka Zadrapa i Magda Burghardt zrobiły świąteczną dekorację – wielki Święty Mikołaj i choinka przy wejściu do biblioteki, gdzie zamiast bombek i prezentów są tytuły książek i kilka zdań o każdej z nich. W ten sposób każdy uczeń i rodzic może dowiedzieć się o nowych ciekawych książkach.
5 i 8 grudnia 2014 r. to dni głosowania – każde lubiące czytać dziecko podaje trzy tytuły książek, które chciałoby przeczytać. Pani bibliotekarka podliczy głosy i przygotuje listę pozycji wybranych przez naszych czytelników.
Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona Ministerstwo, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!
Jak ich przekonać? Uczniowie mieli przygotować na ten temat krótki film i przesłać go do MEN. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania, i to wszystko pokazali nasi uczniowie w filmiku. Pan Witold Wacnik zmontował najciekawsze wypowiedzi i możecie je wszyscy oglądać klikając w poniższy link filmu.
Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy.
Aktorów, których wystąpienie nie zostało ujęte w nagraniu przepraszamy – ograniczał nas czas maksymalnie 120 sekund, podany w regulaminie konkursu.
Konkurs już jest sukcesem – pokazał, jak wielu uczniów lubi czytać, zna książki stare
i nowości wydawnicze. Z wielkim zaangażowaniem opowiadali sobie o książkach jakie mają w domu, o jakie prosili Mikołaja. Zupełne zaprzeczenie opinii, że dzieci nie lubią czytać.
Teraz czekamy na ogłoszenie zwycięzców i ... nagrodę.

 Wyniki konkursu :

http://www.men.gov.pl/index.php/1731-znamy-laureatow-konkursu-ksiazki-naszych-marzen

                                                                                                             5 grudnia 2014 r.


       Dnia 8 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Pomidora.

                                                                                                              8 grudnia 2014 r.


    Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

 

                                                                                             5 grudnia 2014 r.


 Jak co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Misia. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały krótki wierszyk i bardzo chętnie wykonały pokaz. Odbył się również konkurs "Plastelinowy Miś". Do konkursu zgłoszonych zostało osiem prac:
- Julita Polak - I miejsce
- Emilia Kuraś - II miejsce
- Kuba Dyndor - III miejsce
Nie obyło się również bez konkursów na "Największego Misia" oraz "Najmniejszego Misia".       A w tym dniu królowały nasze przytulaśne Misie, które przyszły z dziećmi do szkoły.

       

                                                                                               25 listopada 2014 r.


  Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej Góra Grosza. Góra Grosza, organizowana już po raz piętnasty jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce
Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia br. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.
Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.
W naszej szkole uczniowie każdej klasy będą mieli możliwość pomóc swoim rówieśnikom. We wszystkich klasach będzie stała puszka – skarbonka, do której kiedy tylko możecie wrzucajcie jedno-, dwu- i pięciogroszówki. Na zakończenie akcji, tj. 5 grudnia porównamy wagę puszek, ilość monet i całkowitą zebraną kwotę. Która klasa najbardziej się zaangażuje i zwycięży? Zobaczymy 5 grudnia. Prosimy o hojność.

                                                                                                          20 listopada 2014 r.


                                       Narodowe Święto Niepodległości
    Uczniowie klasy VI przybliżyli swoim młodszym kolegom historię utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę. Pokazali to w formie krótkiego przedstawienia pod tytułem "Lekcja historii". Przypomnieli także najbardziej znane pieśni związane z okresem zaborów i walki o niepodległość. Te pieśni i wiersze wprowadziły wszystkich w nastrój powagi i zadumy nad zmiennymi i trudnymi losami naszej ojczyzny. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego".

                                                                                            12 listopada 2014 r.


     We wtorek 11 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Uroczystościach Święta Niepodległości. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Msza Św. „za Ojczyznę”, podczas której delegacje szkół z patriotycznymi biało-czerwonymi wiązankami stały w szyku za pocztami sztandarowymi Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Czermin.
Po mszy św. nastąpił przemarsz pod obelisk na cmentarz w Czerminie i tam przedstawiciele władz gminy i uczniowie złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po przemarszu do centrum Czermina i uroczystym złożeniu kwiatów także pod pomnikiem „Bohaterów” uczestnicy skierowali się do Domu Strażaka na okolicznościową akademię.
Akademia przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Czerminie przedstawiła znane patriotyczne pieśni, piękne wiersze, przypomniała historię. Starsi uczestnicy uroczystości nie kryli łez wzruszenia.

                                                                                         11 listopada 2014 r.


   30 października odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas IV- VI. Jak zawsze na pierwszej w nowym roku szkolnym dyskotece, uczniowie klas 5 i 6 powitali i przyjęli do swojego grona nowych uczniów – obecną klasę 4. Samorząd szkolny przygotował zadania i pytania konkursowe, z którymi czwartacy poradzili sobie doskonale. Klasa szósta zapewniła oprawę muzyczną do zabawy oraz przygotowała dodatkowe konkursy dla wszystkich chętnych. I tak nawiązując do zbliżającego się amerykańskiego święta uczniowie mieli konkurs na najstraszniejsze przebranie i na straszny makijaż. Nawiązując zaś do jesieni i niedawno obchodzonego w naszej szkole Dnia Dyni, uczniowie przynieśli „Jack’o’lanterns” czyli wykonane przez siebie lampiony z mniejszych, większych i całkiem ogromnych dyni.

                                                                                                      30 października 2014 r.


                                                        Dzień Dyni
   W naszej szkole promujemy zdrowy styl życia. W ramach tych działań zachęcamy uczniów do jedzenia warzyw i owoców. Uczniowie klasy V przygotowali krótki apel sławiący zdrowotne właściwości dyni, która w końcu października jest najbardziej dojrzała. Uczniowie krótko przedstawili także historię dyni. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali poczęstowani ciasteczkami z dyni.

                                                                                                    27 października 2014 r.


         Gminny konkurs recytatorsko – muzyczno – plastyczny „Poezja w Polskiej Przyrodzie” -                                                     edycja „Piękna Jesień” 2014

Uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w cyklicznie organizowanym gminnym konkursie recytatorsko – muzyczno – plastycznym „Poezja w Polskiej Przyrodzie”- edycja „Piękna Jesień". Dzieci przygotowały prace plastyczne. W sumie było ich sześć. Wyniki:
kategoria wiekowa I-III:
- Julita Mucha - dyplom za udział
- Natalia Pająk - I miejsce
- Natalia Szrom - wyróżnienie
kategoria wiekowa IV-VI
- Wiktoria Pająk - wyróżnienie
- Julita Polak - I miejsce
- Izabela Mrozik - dyplom za udział
 GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO DALSZEJ AKTYWNOŚCI W KONKURSACH !!!


       13 października 2014r. odbyła się akademia z okazji DEN. Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został przygotowany przez członków Szkolnego Koła Teatralnego przy pomocy pani Renaty Wacnik. Była to okazja do przedstawienia w zabawny sposób scenek z życia szkoły, złożenia miłych życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom. Bo ten dzień to święto szkoły, a nie tylko nauczycieli. Były więc kwiaty, życzenia, uśmiechy, miłe słowa, żarty. Po części oficjalnej odbył się tradycyjny juz w naszej szkole egzamin nowego nauczyciela połączony z jego pasowaniem na nauczyciela naszej szkoły. Pan Maciej Kukułka stanął na wysokości zadania, przeszedł egzamin z języka polskiego, angielskiego, przyrody, historii i wychowania fizycznego. Po uroczystości była okazja do wspólnych spotkań i rozmów.

                      

                                            13 października 2014 r.


    7 i 8 października uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę na Roztocze. Już pierwszy dzień był pełen wrażeń. Na początek zwiedzili pomnik pamięci hitlerowskiego obozu zagłady w Bełżcu, który zrobił na wszystkich wielkie, chociaż smutne wrażenie. Następnym przystankiem był pałac w Narolu, który wprawdzie mogliśmy obejrzeć jedynie z zewnątrz, ponieważ stale jest remontowany i przywracany do świetności. Stamtąd udaliśmy sie nad Szumy na rzece Tanew. To szereg stopni wodnych położonych w bliskiej odległości. To urokliwe miejsce wszystkim się podobało. Podobnie jak rezerwat "Czartowe Pole" i kamieniołom "Nowiny".
 Drugi dzień został poświęcony na zwiedzanie dwóch miejsc. Pierwsze to Krasnobród z kaplicą na wodzie i wieżą widokową. Drugie, to przepiękny Zamość, gdzie uczniowie spacerowali po tamtejszym ZOO, następnie po renesansowym rynku, gdzie mogli spróbować miejscowych smakołyków i kupić pamiątki. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała sie w Szczebrzeszynie, aby zrobić sobie zdjęcie ze słynnym chrząszczem. Zmęczeni, ale i zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

  

                                                                                      9 października 2014 r.


   W dniu 6.10.2014r. do naszej szkolnej społeczności zostali przyjęci najmłodsi - uczniowie klasy pierwszej. Swoim występem pokazali w pełni na to zasługują. Musieli także zdać egzamin przed starszymi kolegami, ale i ta przeszkoda nie sprawiła im trudności. Po tym mogli złożyli ślubowanie i wreszcie mogli być pasowani przez dyrektora szkoły dużym ciężkim ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej w Otałęży. Na dalszy czas nauki otrzymali od ks. proboszcza błogosławieństwo. A wszystko przypieczętowali symbolicznym podpisem - stemplem swojego palca. Potem jeszcze chwila wspólnej zabawy, bo od jutra do pracy, do nauki, do nowych zadań i obowiązków.

                                                                                                       6 października 2014 r.


   Po dwóch miesiącach wakacji na szkolnych korytarzach znowu jest głośno. Dla uczniów to koniec lenistwa i początek ponownej pracy w nowym roku szkolnym 2014/2015.

                                                                                                          1 września 2014 r. 


12-13 13-14 14-15 15-16 16-17 17-18 18-19